Przejrzeć Anglików. Ukryte zasady angielskiego zachowania Kate Fox

ISBN: 9788374951272

Published:

Paperback

624 pages


Description

Przejrzeć Anglików. Ukryte zasady angielskiego zachowania  by  Kate Fox

Przejrzeć Anglików. Ukryte zasady angielskiego zachowania by Kate Fox
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 624 pages | ISBN: 9788374951272 | 3.67 Mb

Lektura obowiązkowa dla tych, którzy wybierają się do Wielkiej Brytanii, i dla tych, którzy już tam są. Kate Fox interesująco i z dużą dozą angielskiego humoru opisuje, jak Anglicy mówią, jak się ubierają, jak jedzą, piją, pracują, bawią się, robiąMoreLektura obowiązkowa dla tych, którzy wybierają się do Wielkiej Brytanii, i dla tych, którzy już tam są. Kate Fox interesująco i z dużą dozą angielskiego humoru opisuje, jak Anglicy mówią, jak się ubierają, jak jedzą, piją, pracują, bawią się, robią zakupy, prowadzą samochód, flirtują, kłócą się, stoją w kolejce - i jak na to wszystko narzekają.

Z poszczególnych rozdziałów wyłania się obraz kultury dziwnej i fascynującej, rządzącej się zawiłym zestawem niepisanych zasad i niezwykle skomplikowaną etykietą.Książka napisana jest przez osobę wtajemniczoną, jednak z perspektywy osoby postronnej, pozwala nareszcie zrozumieć, dlaczego się z Anglików podśmiewamy i za co ich podziwiamy. Można ją potraktować jako instruktaż, jak stać się tak angielskimi jak sami Anglicy - angielskość bowiem to nie kwestia urodzenia, rasy, koloru skóry czy wyznania. To mentalność oparta na zestawie kodów zachowań, które każdy może złamać i stosować ?

Kate Fox właśnie podarowała nam do nich klucz. Kate Fox ukazuje świat z pozoru bliski geograficznie i cywilizacyjnie, a jednocześnie egzotyczny. Ta wiwisekcja angielskiego społeczeństwa jest nie tylko frapująca poznawczo, ale skłania też do głębszej refleksji nad społeczeństwem, w którym żyjemy. Co jest u nas podobne, a co zupełnie odmienne? Jak wyglądałaby tego typu książka, której tematem byliby Polacy?Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Przejrzeć Anglików. Ukryte zasady angielskiego zachowania":


prosunshower.com

©2014-2015 | DMCA | Contact us